tobogány / aquapark
bazén
detský bazén
detský kútik
klimatizácia na izbe
rodinná dovolenka
wellness / spa
vodné športy
telocvičňa / posilňovňa
volejbal
wifi zdarma
požičovňa áut
ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo
Rýchly popis:

Hotel s výbornou polohou priamo na pláži a príjemnou atmosférou situovaný v stredisku Avsallar. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora na krásnej piesočnatej pláži s priezračnou vodou Stredozemného mora sa stane lákadlom pre všetky vekové kategórie, no hlavne pre rodiny s deťmi.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
 Poloha:
priamo na piesočnatej pláži v stredisku Avsallar, 500 m od nákupných možností,  asi 20 km od centra Alanye a asi 100 km od letiska v Antalyi.

Hotel:
hotel pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy. Súčasťou hotelového komplexu je vstupná hala s recepciou, lobby bar a internetový kútik, hlavná reštaurácia, á la carte reštaurácia (1x za pobyt zdarma, potrebná rezervácia vopred), snack bar (10.00-24.00), diskotéka (nápoje za poplatok). Vonkajší bazén, vnútorný bazén s výhľadom na more. O zábavu sa postarajú denné aj večerné animácie. Deti sa môžu tešiť na miniklub, detský bazén, detský kútik, minidisko a ihrisko. Wellness centrum - turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Športové aktivity - fitnescentrum, tenis (osvetlenie kurtov za poplatok), plážový volejbal, basketbal, stolný tenis, boccia, šípky, biliard (za poplatok), aerobik. Služby lekára, práčovňa, fotograf, kaderníctvo, salón krásy, obchodná pasáž, požičovňa áut sú za poplatok. Wi-Fi pripojenie v priestoroch lobby zdarma.

Izby:
štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor (za poplatok), minibar (voda a nealkoholické nápoje zdarma 2x za pobyt), súprava na prípravu kávy a čaju, balkón. Wi-Fi pripojenie na izbách za poplatok. K dispozícii izby s priamym a s bočným výhľadom na more.

Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (7.30-10.00), neskoré raňajky (10.00-11.00), obed (12.30-14.00), večera (19.00-21.00). Ľahké občerstvenie počas dňa (špagety, hamburger, zmrzlina, turecké placky gӧzleme), polnočná polievka (23.30-24.00). Vybrané miestne alkoholické a nealkoholické nápoje do polnoci v cene, čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu all inclusive konceptu.

Pláž:
 piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, ocenená Modrou vlajkou. Bar na pláži v rámci all inclusive, ležadlá, slnečníky a osušky zdarma. Vodné športy za poplatok.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11x ubytovanie so službami all inclusive, letecká doprava Bratislava - Antalya - Bratislava, alebo Košice - Antalya - Košice, alebo Piešťany - Antalya - Piešťany, alebo Poprad - Antalya - Poprad, transfer letisko - hotel - letisko, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). 

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, emisný a environmentálny príplatok 25 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5 EUR/os./deň. Upozornenie: z uvedených cien nie je možné uplatniť zľavu pre firemných partnerov.

Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.Fakultatívne výlety:

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.