bazén
detský bazén
detský kútik
klimatizácia na izbe
vodné športy
telocvičňa / posilňovňa
volejbal
wifi za poplatok
ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo
Rýchly popis:

Hotel Anitas Beach sa nachádza v tichej a pokojnej časti Konakli priamo na pláži.  Menší hotelový komlex je vhodný pre tých, ktorí si chcú užiť pobyt v príjemnom prostredí v blízkosti rušného turistického strediska Alanya, ktoré je ľahko dostupné miestnou autobusovou dopravou.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYPoloha:
priamo na prírodnej piesočnato-kamienkovej pláži s kamennými plátmi, 3 km od centra Konakli s obchodmi a reštauráciami, 10 km od centra Alanye a asi 110 km od medzinárodného letiska Antalya.

Hotel:
hotelový komplex pozostáva z päťposchodovej budovy s menšou záhradou. Vstupná hala s recepciou, bar, hlavná reštaurácia, vonkajšia reštaurácia s terasou s posedením, snack bar, knižnica, bazén, detský bazén, Wi-Fi v lobby zdarma (ostatné priestory za poplatok 1,-EUR/deň/zariadenie), fitnescentrum, turecké kúpele zdarma, sauna a iné procedúry za poplatok. Ľahké denné animácie, plážový volejbal, šípky, stolný tenis, herňa. Pre deti je k dispozícii ihrisko a miniklub. Služby lekára, práčovňa za poplatok.

Izby:
komfortne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky s vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), klimatizáciou, TV, telefónom, minibarom (denne dopĺňaný vodou), trezorom (za poplatok 2,- EUR/deň) a balkónom. Wi-Fi pripojenie na izbe za poplatok.

Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.30-10.00), neskoré raňajky (10.00-11.00), obed (12.30-14.00), večera (19.00-21.00). Počas dňa ľahké občerstvenie formou snackov, koláčikov a kávy, tureckých placiek a zmrzliny. Polnočná polievka (23.00-24.00), polnočný snack (23.00-24.00, 6-krát do týždňa). Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje počas 10.00-24.00 v rámci all inclusive zdarma. Importované nápoje, čerstvé ovocné šťavy, turecká kávaa  miešané drinky za poplatok. Diétny bufet k dispozícii. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu all inclusive konceptu.

Pláž:
piesočnato-kamienková pláž s kamenným podložím a upraveným vstupom do mora popri kamennom pláte. K dispozícii je plážové mólo s možnosťou vstupu do mora. Ležadlá, slnečníky a matrace zdarma. Plážové osušky zdarma (výmena za poplatok 1,- EUR/osuška). Ponuka vodných športov za poplatok.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11x ubytovanie so službami all inclusive, letecká doprava Bratislava - Antalya - Bratislava, alebo Košice - Antalya - Košice, alebo Piešťany - Antalya - Piešťany, alebo Poprad - Antalya - Poprad, transfer letisko - hotel - letisko, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). 

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, emisný a environmentálny príplatok 25 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5 EUR/os./deň. Upozornenie: z uvedených cien nie je možné uplatniť zľavu pre firemných partnerov.

Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:
hlavné mesto: Ankara
počet obyvateľov: 83,4 mil.
rozloha: 814.500 km2
časový posun: + 1 hod.
doba letu: cca 2 hod. 30 min. do Antalye
mena: turecká líra
úradný jazyk: turecký
TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Fakultatívne výlety:
Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.
Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.
Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.
Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.