parkovanie
bazén
klimatizácia na izbe
wifi zdarma
požičovňa áut
Rýchly popis:

Zrekonštruovaný a moderne zariadený hotel vhodný pre všetky vekové kategórie, ktorý uspokojí aj náročnú klientelu a postará sa o dokonalé zážitky na ostrove Kréta

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY Poloha:
120 m od pláže, priamo v stredisku Ammoudara, 5 km od strediska v Heraklione, 14 km od dedinky Agia Pelagia, 11 km od letiska Heraklion

Hotel:

hlavná budova, vstupná hala, výťah, recepcia, WI-FI zdarma, lobby, snack bar, pool bar, bazén, práčovňa, stolný, tenis, biliard, parkovisko, joga, večerný program 
Izby:
dvojlôžkové izby s možnosťou až dvoch prísteliek, izby typu SUPERIOR s možnosťou jednej prístelky s výhľadom do záhrady, rodinné izby (výhľad na more na vyžiadanie). Vybavenie: klimatizácia (za  poplatok), WI-FI zdarma, TV/SAT, mini chladnička, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, minibar(za poplatok). Detská postieľka na vyžiadanie.

Stravovanie:
all inclusive - raňajky, obedy a večere formou bufetu, tradičné lokálne jedlá aj medzinárodná kuchyňa, detský bufet, občerstvenie a nápoje počas dňa

Pláž:
120 m od piesočnatej pláže s prímesou kamienkov, plážové osušky za depozit, plážový servis za poplatok

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10 resp. 11x ubytovanie s all inclusive, letecká doprava Bratislava - Heraklion - Bratislava alebo Košice - Heraklion - Košice, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci)

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, emisný a environmentálny príplatok 25 EUR/osoba, pobytová taxa od 0,50 do 4 EUR/osoba/noc (platba na mieste podľa kategórie hotela). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenie COVID) KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5 EUR/os./deň.

Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Amoudara leží na severnom pobreží Kréty, hneď vedľa hlavného mesta Heraklion západným smerom. Je to nové a moderné turistické centrum. Okolie je známe širokými plážami, tavernami, nočnými podnikmi, obchodným centrom, vodnými športami a plážovými hrami.
Fakultatívne výlety:

Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.